تاریخچه کلایمر

  کلایمرطراحی و ساخت کلایمر به اواسط جنگ جهانی دوم بر می گردد. در آن زمان آلمانی ها به شدت در حال ساخت و ساز در بعدهای مختلف مسکونی و نظامی بودند. در این دوره ساخت ساختمان های بلند مرتبه بسیار گسترش یافته بود. لذا طراحان و ایده پردازان دنبال روش هایی بودند تا سرعت ساخت و ساز را افزایش دهند که در این خصوص می توان به ساخت دیوارهای آماده، سازه های متحرک و اتصال موقت و دیگر تکنولوژی های نو ظهور اشاره نمود. یکی از واجبات ساخت و ساز استفاده از داربست های فلزی بوده است. داربست با توجه به خصوصیاتی که داشت باعث طولانی شدن و کاهش امنیت جانی کاربران می گردید در نتیجه محققان در صدد طراحی و ساخت تکنولوژی جایگزین بودند. تا اینکه در اواخر جنگ جهانی دوم نمونه اولیه از کلایمر توسط شرکت اسکافور ارائه گردید. در طی یک دوره آزمایشی یک ساله، این محصول بهینه سازی و سیستم های امنیتی مختلف بر روی آنها اضافه گردید. کلایمر با ورود به بازار سریعاً مورد استقبال قرار گرفت و عمدتاً در پروژه های ساختمانی و صنعتی مانند نیروگاه ها، سد سازی، پل سازی، برجک ها و تعمیر و نگه داری سازه های صنعتی مورد استفاده قرار گرفت. با مرور زمان، تکنولوژی کلایمرها تکمیل و سیستم های امنیتی مختلف اضافه گردید که باعث افزایش کارایی و اطمینان این دستگاه ها شدند.

  با توجه به استقبال گسترده از کلایمر در کشورهای صنعتی و نیاز صنایع مختلف به این تکنولوژی، شرکت های دانش بنیان مختلف شروع به تحقیق و توسعه در خصوص بهینه سازی و افزایش کارایی کلایمرها کردند که باعث گسترش چشمگیر تولید این محصول توسط شرکت های مطرح و توسعه فناوری آن در سال های بعد گردید. لذا اکنون که با گسترش شهرها شاهد افزایش چشم گیر ساختمان ها با اشکال مختلف و گوناگون مخصوصاً برج ها و تاسیسات بلند مرتبه در سراسر کشور هستیم، نیاز به عملیات های مختلف مانند نماسازی، سیمان کاری، رنگ کاری یا تعمیر و نگهداری نمای ساختمان ها و تاسیسات اجتناب ناپذیر است که معمولاً جهت انجام آنها از داربست های سنتی استفاده می شود و این در حالی است که هر ساله حوادث زیادی به دلیل فقدان ایمنی در اکثر این نوع داربست ها، برای کارگران ساختمانی رخ می دهد که باعث صدمات شدید جسمی، نقص عضو و یا فوت می گردند.

  لذا در خصوص انجام عملیات های مختلف بر روی نمای ساختمانها، تاسیسات و سازه های بلند، استفاده از تجهیزاتی که به نام کلایمر (Climber) یا داربست معلق معرفی و شناخته می شود پیشنهاد شده و معمولا در برخی از ساختمان های بلند مرتبه  قابل رویت می باشد.

  درباره ما

  گروه صنعتی پارسیان لوتوس، متخصص در تولید انواع کلایمرهای پرتابل (برقی و مکانیکی) و کلایمرهای مونوریل، روف کار، تلسکوپی و... و همچنین طراحی و اجرای نمای ساختمان (کامپوزیت، شیشه، سنگ و چوب) و دکوراسیون داخلی (کابینت، کمد دیواری، پارکت و کاغذ دیواری) آماده بازدید از پروژه های مختلف و ارائه طرح کار متناسب با پروژه می باشد.

   

  تماس با ما

  دفتر مرکزی: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس،

                     طبقه 7، واحد 721

  تلفن تماس:  47620388 (21 98+)

                      44819374

                      66395383

  فکس:           42693967

  ایمیل:           ParsianClimber{at}gmail.com

  موبایل (تلگرام و واتس‌اپ): 09122248678

  اینستاگرام: parsianclimber@

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت پارسیان آسان کار لوتوس می باشد و هرگونه کپی برداری از آن، پیگرد قانونی دارد. www.parsianclimber.ir