مقایسه کلایمر با داربست

  داربستبا توجه به اینکه بخش مهمی از عملیاتهای عمرانی کار در ارتفاع محسوب می شود، تجهیزات مربوطه نیز دارای اهمیت می باشند. لذا طبق آمار هایی که از سازمان تامین اجتماعی وجود دارد هر ساله حوادث گوناگون و دلخراشی در سراسر کشور به وقوع می پیوندد.

  عمده ترین حوادث کارگاه های عمرانی و ساختمانی مربوط به سقوط از ارتفاع و همچنین سقوط اجسام از قبیل خود سازه داربست از ارتفاع می باشد که باعث ایجاد صدمات و خسارتهای جانی و مالی فراوانی شده است.

  سیستم کلایمر که جایگزین مناسبی برای داربست می باشد دارای تجهیزاتی می باشد که ایمنی را برای کاربران فراهم می آورد و از طرفی موجب تسریع در عملیات ساخت و ساز می شود. تفاوت های ایمنی کلایمر با داربست عبارتند از:

  عمدتاً چه برای کار بر روی داربست و چه برای نصب آن، اکثر کارگران از کمربند های ایمنی استفاده نمی کنند اما در سیستم کلایمر کلیه سازه های مربوط به روی بام، در داخل بام و بدور از محل های خطرناک مونتاژ و نصب می شود و جهت کار، کارگران درون یک کابین حفاظبندی و پوشیده قرار می گیرند که دارای ایمنی لازم می باشد.

  تفاوت قرارگیری افراد در این کابین این است که دیگر جابجایی افراد بر روی تخته های زیر پایی صورت نمی گیرد و همچنین جابجایی خود زیر پایی ها وجود ندارد.

  در سیستم های کلایمر خوشبختانه آمار حوادث بسیار ناچیز است چرا که این سیستم با داشتن تجهیزات امنیتی، ایمنی لازم را برای کاربران آن فراهم می نماید.

  در این سیستم کاربران با توجه به اینکه در یک محدوده معین و محدود جبهه کاری در اختیار دارند لذا جابجایی های ممتد در جهات مختلف نما را ندارند از این جهت استفاده از سیستم ها و تجهیزات ایمنی از قبیل کمربند ایمنی را برای آنها راحت تر و مقدور می نماید. در این سیستم ایمنی که Fall Arrest نام دارد، کاربران از یک لایف لاین و کمربند فول بادی که مجزا از سیستم کلایمر به خود ساختمان نصب می شود، استفاده می نمایند و در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی از جانب خود کلایمر این سیستم مانع از سقوط کاربران می شود. سیستم fall arrest  در واقع یک ترمز جلوگیری کننده از سقوط اپراتور از روی پلت فرم می باشد که با اتصال به یک رشته سیم بکسل یا طناب مخصوص، اپراتور را به سازه اصلی ساختمان در روی بام وصل می نماید و از سقوط اپراتور حتی در صورت سقوط پلت فرم جلوگیری می نماید.

  مقایسه هزینه های اجرا:

  در مورد شاخصه بعدی از مزیت های کلایمر موضوع هزینه های مربوطه می باشد. استفاده از سیستم کلایمر در ساختمان هایی که دارای ارتفاع بلندی می باشند نسبت به استفاده داربست مقرون بصرفه می باشد، چرا که در سیستم کلایمر با اضافه شدن ارتفاع، فقط طول سیم بکسل اضافه می شود، اما در داربست با اضافه شدن ارتفاع، حجم و تعداد لوله بندی داربست اضافه می شود و از طرفی کفراژ بندی باعث اضافه شدن صعودی قیمت در آن می شود.

   

  مقایسه زمان اجرای کار:

  با توجه به  نوع سیستم، نصب و کار بر روی کلایمر نسبت به داربست زمان کمتری نیاز دارد چرا که زمان نصب و جابجایی هر دستگاه تا ارتفاع مورد نیاز و عرض شش متر، فقط 3 ساعت زمان خواهد برد در حالی که این زمان نسبت به نصب داربست بسیار کم و ناچیز می باشد.

  درباره ما

  گروه صنعتی پارسیان لوتوس، متخصص در تولید انواع کلایمرهای پرتابل (برقی و مکانیکی) و کلایمرهای مونوریل، روف کار، تلسکوپی و... و همچنین طراحی و اجرای نمای ساختمان (کامپوزیت، شیشه، سنگ و چوب) و دکوراسیون داخلی (کابینت، کمد دیواری، پارکت و کاغذ دیواری) آماده بازدید از پروژه های مختلف و ارائه طرح کار متناسب با پروژه می باشد.

   

  تماس با ما

  دفتر مرکزی: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس،

                     طبقه 7، واحد 721

  تلفن تماس:  47620388 (21 98+)

                      44819374

                      66395383

  فکس:           42693967

  ایمیل:           ParsianClimber{at}gmail.com

  موبایل (تلگرام و واتس‌اپ): 09122248678

  اینستاگرام: parsianclimber@

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت پارسیان آسان کار لوتوس می باشد و هرگونه کپی برداری از آن، پیگرد قانونی دارد. www.parsianclimber.ir